Náš kolega Peťo sa pred mesiacom rozhodol vysloviť svoje životné Áno. Ako správni kreatívci sme sa ho v Elite rozhodli prekvapiť originálnym spôsobom. A tak sme priamo na jeho svadbe  zhmotnili jeho vlastný nápad.

Možno si aj vy pamätáte na tlačenie fotiek cez instagramové hashtagy, ktoré sme robili na festivale Grape, prípadne aj na iných eventoch. Len pre pripomenutie, tu je video:

Keď však Instagram obmedzil využívanie svojho API, nemohli sme pokračovať v tlačení fotografií cez túto službu. Navyše, keď si chcel niekto vytlačiť svoju spomienku, musel mať verejný profil a verejne fotografiu zdieľať. A tak vznikol nápad, ako tlačenie fotografií na eventoch posunúť ďalej a zautomatizovať ho. Na to nám výborne poslúžil FB Messenger a možnosť využívania botov na komunikáciu. Prečo?

  • Messenger má širšiu používateľskú základňu ako Instagram
  • Používatelia nemusia fotky postovať verejne, čo je pre nich showstopper na tlač fotiek (hlavne na rozbúrených párty 🙂
  • Messenger má všetky možné stickery a možnosti vylepšenia fotiek zabudované vo svojom rozhraní
  • Celý proces vie bot automatizovať, fotky môže tým pádom tlačiť samostatne bez nášho zásahu.

Pustili sme sa teda do realizácie a svetlo sveta uzrel Botograf – bot, ktorý vám vie vytlačiť fotky z telefónu. Teda jeho prvá verzia 🙂 Počas svadby si už potom stačilo iba v Messengeri nájsť Botografa, napísať mu a riadiť sa jeho inštrukciami. Po zaslaní fotografie ju Botograf vytlačil a hostia tak mali svoje spomienky okamžite v rukách.

 

Fotky navyše Botograf branduje, teda každý svadobčan si odniesol fotku obrandovanú v dizajnovom štýle svadby (veď čo by to bolo za svadbu marketérov, ak by nemala vizuálnu identitu).

A čo vo finále? Peťo a Aďka sa tešili, svadobčania tiež. My sme si vyskúšali opäť niečo iné a otestovali funkčnosť Botografa. Momentálne na ňom pracujeme ďalej a čoskoro uzrie svetlo sveta aj v krajšej a najmä fyzicky príťažlivejšej podobe. Získa tak rovnocenné miesto pri svojom staršom bratovi – Drinkboxe.

Inak, ak by ste sa chceli informovať o možnosti využitia Botografa na vašej párty, smelo sa pýtajte. Kontakt na nás jednoducho nájdete, alebo nám napíšte na Messengeri 😉