V súčasnosti Instagram denne navštevuje viac ako 800 miliónov aktívnych používateľov. Už dávno neslúži len na zdieľanie fotiek a sledovanie kamarátov, pretože sa za posledné roky stal sieťou, ktorá je zdrojom príjmu nielen influencerov z celého sveta, ale aj firiem. Instagram sa stále snaží prinášať novinky, pracovať na nových a lepších funkciách, a tým sa stáva viac dynamickou a interaktívnou sieťou. Noviniek bolo za posledný mesiac hneď niekoľko, tak sa na to poďme spolu pozrieť.

Novinky v Stories

Polovica denných aktívnych používateľov na Instagrame používa Stories. Práve preto sa veľa noviniek týka práve príbehov. Jednou z noviniek, ktoré Instagram predstavil je, že používatelia môžu prezdieľať Stories, v ktorých boli označení, ako svoj vlastný nový príbeh. Pôvodné meno a fotka sa zobrazia v hornej časti, preto sa nemusíte báť, že by sa ľudia nedozvedeli od koho pôvodné príbehy pochádzajú. Pre firemné účty by sa táto funkcia mohla hodiť napríklad na súťaže, kde by takúto interakciu mohli využiť.

Nedávno už Instagram predstavil podobnú funkciu, ale týkala sa príspevkov iných používateľov. Tie už rovnako môžeme zdieľať do svojich Stories, ale aby ste mali túto funkciu aktívnu, tak je potrebné si ju v nastaveniach povoliť.

Virtuálna realita sa rieši čím ďalej, tým viac. Instagram pred viac ako rokom predstavil filtre na tvár, ktoré by sme mohli do rozšírenej reality zaradiť tiež. Tento mesiac predstavil 3D LIKE, ktorý môžeš pripnúť na objekt a točiť si video. Nájdeš ho práve medzi spomínanými filtrami.

Malou novinkou je, že Instagram tento mesiac vyhadzuje nápisy dúhovým písmom. Malo by to byť práve vďaka tomu, že jún sa považuje za mesiac LGBT. Taktiež sa nálepky ako miesto, hashtag a podobne  zoraďujú do poradia ako ich používate najčastejšie.

Novinky, ktoré priniesol Instagram.

Po novom do svojich Stories môžeš zdieľať aj obsah tretích strán bez toho, aby si im musel dávať prístup k tvojmu účtu. Už svoje pesničky zo Spotify nebudeš musieť postovať ako screenshot (ktorý aj tak tvojich followerow len otravoval), ale jednoducho si ich cez Spotify hodíš do svojho príbehu. Môžeš tak spraviť s aplikáciami Spotify a GoPro, ale postupom času by ich malo pribudnúť na výber viac.

Novinky, ktoré priniesol Instagram.

Začiatkom mája sprístupnili funkciu Emoji Slider, ktorá funguje na podobnom princípe ako ankety. Rozdiel je v tom, že nechá používateľa vybrať si, ako veľmi sa mu niečo páči alebo nepáči na základe emotikonov na posuvnej čiare. Na výber je niekoľko najpoužívanejších emotikonov. Táto nová vychytávka sa medzi ľuďmi a firmami hneď uchytila.

Novinky na instagrame.

Zrušiť sledovanie príspevkov

Otravujú ťa príspevky tvojich kamarátov, firiem, ale nechceš si ich vyhodiť zo sledovaní? Doteraz bolo možné zrušiť sledovanie len Stories, ktoré si nechcel vidieť, ale teraz už máš možnosť to spraviť aj s príspevkami bez toho, aby si prestal sledovať daný profil, len nebudeš vidieť jeho príspevky v news feede. Veľmi podobne to má vyriešené aj Facebook, čo používatelia veľmi ocenili.

Novinky na Instagrame

Možnosť stiahnuť svoj Instagram obsah

Túto možnosť nájdete na Instagrame v nastaveniach. Po potvrdení e-mailu by vám práve tam mal do 48 hodín prísť súbor ZIP, v ktorom budete mať celý obsah (fotky, boomerangy, stories…) rozdelený do zložiek podľa toho, kam ste ich zdieľali. Všetko sa delí ešte podľa rokov a mesiacov. Mimo fotiek si viete stiahnuť aj súbory JSON (JavaScript Object Notation), ktoré obsahujú všetky texty (komentáre, kontakty, správy..). Na ich prečítanie budete potrebovať ďalší program, ktorý ich bude schopný otvoriť.

Novinky na Instagrame

Dajte nám vedieť, ktorá z posledných noviniek najviac zaujala vás. My sme už zvedaví, čo ďalšie pre nás Instagram prichystá nabudúce.