Prečo sme sa s operátorom O2 postavili za slobodu tlače na Slovensku?

3. mája, na Svetový deň slobody tlače, sme si spolu s naším klientom, operátorom O2, pripomenuli dôležitosť slobodnej tlače na Slovensku. Čo nás k tomu viedlo a prečo sa vlastne operátor stavia za slobodu tlače na Slovensku?

Ľútosť je to posledné, čo ti odovzdá reklama s telesne postihnutými športovcami

Mnohí z nás majú čerstvo v pamäti tohtoročné zimné olympijské hry. Okrem heroických výkonov vynikli aj skvelé reklamy od TOP svetových brandov. Ale o tých teraz písať nebudem. Tento blog chcem venovať reklamám, ktoré nasledovali potom. Teda zo zimnej paralympiády.

Ako sme s Biodermou dokázali zefektívniť komunikáciu so zákazníkmi

Splniť klientske zadanie čo najlepšie je pre nás prvoradé. Takto sme sa pred rokom pasovali so zadaním od Biodermy.

Rozhodnúť sa pre mobilnú aplikáciu je ľahké, ak viete, čo chcete

Rozhodujete sa, či potrebujete mobilnú aplikáciu, ak už máte dobre fungujúcu webstránku?
Tak čítajte ďalej, lebo tento článok bude práve pre vás.

Taký obyčajný deň social media manažéra v Elite

Čo presne robí taký social media manažér a ako vyzerá jeho deň? Všeobecná odpoveď neexistuje. V každej agentúre vyzerá inak a aj v rámci tej agentúry sa môže líšiť od social media manažéra k social media manažérovi. Tak som si spriemerovala svoje fungovanie, a ak ťa zaujíma, aké je to u nás, tak pokračuj v čítaní (možno budeme hľadať stážistu).

Ako spustiť kampaň za 40 eur, ktoré som vyhodil za 4 deky aj s potlačou

V bratislavskej MHD sa počas jedného veľmi chladného víkendu objavili takéto MHDečky. Prečo som to celé spískal, som opísal v mojom blogu.

Hľadáme iOS app developera

Doteraz si si nevedel predstaviť, že by si sa podpísal pod projekty veľkých klientov, ako je Moje O2? Čo nie je, môže byť 🙂

Stáž v reklamke? Lenka a Nika spísali svoje dojmy po 1. mesiaci

Už je to mesiac, čo u nás stážujú dve šikovné dievčatá. Aké sú ich prvé dojmy? Do čoho všetkého sme ich zatiahli? Ale viete čo? Nech si ten článok napíšu samé :).

K Facebooku a Instagramu treba jednoznačne pristupovať rozdielne – LAPKINN

O tom, ako pracovať na kvalitnom fashion kontente na sociálnych sieťach, nám porozprávala obľúbená fashion blogerka @lapkinn – Linda Babušík Adamčíková, ktorá vyhrala Blogera roka 2015 a na Instagrame ju sleduje viac ako 13 000 ľudí.

Ďalší level falošných instagramových účtov

Zavádzanie a podvádzanie ľudí na Instagrame nekončí. Dokonca môže ísť o nebezpečnejšiu aktivitu, ako sme si mysleli.

Naše „najdobrejšie“ projekty v roku 2017

Sme radi, že s O2 Slovensko môžeme tvoriť veci, ktoré majú vyšší zmysel, ako len zvýšenie predaja. Inšpirujte sa aj vy

Davová psychóza na Instagrame

Pozrime sa spolu, aká davová psychóza včera pohltila Instagram, a čo to má spoločné s tvorbou obsahu.

Predal auto, naháňa svoje sny po svete a sleduje ho 10 000 ľudí na Instagrame

Toto je Alex Simon, ktorý dokumentuje svoje cestovateľské zážitky na vlastnom YouTube kanáli, a na Instagrame ho sleduje viac ako 10 tisíc followerov. Ako to robí?

Ako zahviezdiť na pohovore v reklamke

Každý pracovný pohovor je pre bežného smrteľníka relatívne stresujúca vec – pokiaľ vás teda spoločnosť sama neosloví. Mnoho ľudí, ktorí by to radi vyskúšali v marketingu, nevie, čo očakávať od pohovoru v reklamnej agentúre. Ako teda prežiť výberové konanie a zvýšiť svoje šance na získanie stáže či pracovného miesta?

Ďalšia várka inšpirácií z Instagramu by Elite #part2

Popri jedení morky či parížskeho rožteka ti neublíži prečítať si tento článok. Možno v ňom nájdeš nejaký nový instagram, ktorému dáš follow, aby ťa pravidelne inšpiroval či bavil svojimi príspevkami.

Grafický dizajnér

Chceš svoje skúsenosti vložiť do veľkých projektov, ale stále sa chceš naučiť viac? Tak poď k nám do peknej lokality so super ľuďmi.

Tucet obľúbených instagramov by Elite #part1

Spýtala som sa kolegov na ich obľúbené instagramy. Také, ktoré ich inšpirujú nápadom, dostávajú do kolien humorom či nadchýnajú vizuálne brutálnym kontentom. Prečo? Lebo inšpirácie nie je nikdy dosť a na Instagrame jej je až až. Vznikol tak tento článok, v ktorom nájdeš obľúbené účty nášho šéfa, grafičky či copywritera. #instagramyPrešliCenzúrou 🙂 Tak poď na to.

Čo platí na kreatívcov v reklame? Cukor alebo bič?

Každý by chcel vyhrávať levy. A ak nie levy, tak aspoň klince. Ideálne zlaté. Všetko však stojí a padá na kreatívcoch, ktorí buď mega nápad prinesú, alebo nie. Čo teda robiť? Kričať, biť, alebo priniesť hambáčik na tanieriku a pohladkať po vláskoch?

Nová Doba. Kreatívec nahradzuje HRchního

Hľadanie nových ľudí už dávno nie je to, čo bývalo. Ľudia vám neprídu klopať na dvere sami. Preto by aj inzeráty mali prejsť evolúciou. Tak ako tie naše.

Chcete nezabudnuteľný event? Zavolajte si Botografa

Sedeli sme takto v kancelárii a bavili sa o párty z predchádzajúceho večera. Navzájom sme si ukazovali fotky. Na jednej sa Milan strepal zo stoličky, na druhej bol spiaci Kamil na repráku a najviac zabavila Dominika tancujúca na stole. Jednoducho skvelé momentky. Keďže sme mali fotky v telefónoch, bolo jasné, že ich vidíme pravdepodobne naposledy. Presne, ako tomu bolo x-krát predtým.

Čo vám dal Marketing festival, aj keď ste na ňom neboli?

Ako inak, to sa dozvieš až na konci. Z každej z prednášok som vybral útržky, ktoré ma zaujali najviac. Je to trošku dlhšie, ale stojí to za to.

Čo si pamätám z Marketing festivalu po predĺženom víkende v Prahe

Kolegovia hovoria, že mám napísať krátky článok z Marketing festivalu. Ak však čakáte súhrnné info z každej prednášky, ste na nesprávnom blogu. Spíšem to, čo mi zarezonovalo najviac a čo si budem pamätať aj po predĺženom nepracovnom víkende v Prahe 🙂  

Aké výsledky priniesol v októbri Explore Feed?

O rozdelenom Feede sa už písalo všade a veľa. Ja som si posvietila na reálne čísla našich klientov a pozrela som sa na report za posledné obdobie.

Ako spolupracovať s influencermi? Vyspovedali sme Zrebného, Sweet Lady Lollipop a Paulínyiho

Ako rieši Matej Zrebný product placement? Koľko stojí spolupráca so Sweet Lady Lollipop? Kto manažuje Patrika Paulínyiho? Odpovede sa dozviete v reporte z nášho podujatia Markethings by Elite.

Ako sme naháňali 20 top instagramerov (MAKING OF)

Slováci sú v instantných vodách veľmi zdatní a vedia v nich plávať. A tak nám skrsol v hlave nápad. Poďme urobiť brožúru, ktorá bude zgrupovať najlepších instagramerov na Slovensku a opýtajme sa ich, ako to robia.

Ako si socialistka hľadala programátora

Nie. Nejde o príbeh zoznamky na Tinderi ani na Badoo. Ide o príbeh hirovania programátorov na facebooku.

Nahráva vám mediálny boom? Využite to.

Najlepšie kampane môžu vzniknúť úplne neplánovane. Vďaka bulváru.

Aké je starať sa o plyšového koňa na Instagrame?

Kopec hashtagov? Automatický bot na získavanie followerov? Sponzorované stories? Toto a ešte niečo sme si otestovali na našom plyšovom Edgarovi.

Ako som nerozumela mojim kolegom

Čo znamenajú všetky tie záhadné skratky? Prvé dni v agentúre som len uvažovala, akým jazykom na mňa moji kolegovia hovoria.

Čo som sa (ne)naučila za 2 roky práce ako social media manažérka

Vytvárať pekné príspevky s Canvou? Prispievať v nedeľu večer? Písať najstručnejšie statusy? Za 2 roky som sa naučila, že neexistujú 100 % všeobecné pravdy.

WordPress Developer

Hľadáme kolegu do nášho devel tímu, ktorý sa teší novým výzvam, má skúsenosti s Wordpress/Woo Commerce a je schopný ich prekonať samostatnou tvorivou a zodpovednou prácou.

Ako vzniká kampaň roka?

Keď sa veľká značka rozhodne osláviť 10 rokov na trhu, môže chcieť nablýskaný event. Ak ide ale o O2, výsledkom je kampaň, ktorá mení Slovensko k lepšiemu. A my sme boli pri tom.

Ako zničiť svoju reputáciu na internete

Celý biznis startupov, ale i väčších firiem, často stojí na tenkom ľade, ktorý je ľahké prelomiť. Ako v takom prípade zachrániť situáciu?

Mobilné appky – veľká neznáma alebo čosi ako web?

Pri tvorbe appiek sa nám i klientom často vynára niekoľko základných otázok. Spísali sme preto body, s ktorými sa pri tvorbe aplikácie určite stretnete aj vy.

PHP programátor

Ak chceš v práci robiť viac, implementovať nové programátorské postupy, meniť zaužívané a posúvať sa s tímom vpred, hľadáme práve teba.

Front-end developer

Vyskúšaj si prácu pre veľkých klientov. Poď robiť front-end k nám.

Čo dokáže dať iba reklamná agentúra človeku

Hľadáš kreatívny job? Ten si však vyžaduje mnoho sebadisciplíny. S čím všetkým treba rátať, ak sa rozhodneš pre prácu v reklamnej agentúre?

4 soušl veci, ktoré ma vyrušili pri skrolovaní

Nesľubujem samé featurky z marca 2017 ani prevratný návod na to, ako spravovať Facebooky. Sľubujem 4 social pointy k 4 social media veciam.

Ako robiť, aby bol každý rok elitný? Odhalenie vo vnútri!

Titulka ala čas, ale chcem, aby ste si to všetci prečítali a tento blog trhal rekordy… Tak poďme k veci.

Nahradia boti fotografov?

Náš kolega Peťo sa pred mesiacom rozhodol vysloviť svoje životné Áno. Ako správni kreatívci sme sa ho v Elite rozhodli prekvapiť originálnym spôsobom. A tak sme priamo na jeho svadbe zhmotnili jeho vlastný nápad.

Prekvapivo dobrá konfera

Na awwwards sme pochopili, že malá konferencia v krásnych priestoroch, s obyčajnými a skromnými ľuďmi, ktorí sú top vo svojom odbore a s ktorými si viete normálne pokecať počas pauzy, môže byť tou naj.

O2TVSport.cz – bez odpočinku a srdcem

Web O2TVSport.cz odstartoval společně se stejnojmennou televizí 8. srpna 2015. Za prvních třicet dní jsme měli přes 30 tisíc návštěv. Dnes za stejné období se na náš web podívá přes milion sportovních fanoušků. Ti si přečtou 3 miliony článků. V žánru content marketingu jde v českých luzích a hájích o ojedinělý projekt.

Když se váš koníček změní v práci

Už když vás maminka navleče do prvních dupaček, tak se ve vás v tu chvíli probouzí sportovní maniak. První vaše krůčky směřují k míči a vy víte, že fotbal máte v krvi. Jak se z toho, co opravdu miluji, stala pracovní náplň?

Tři roky (v) Elite

Přechod starého roku v nový kromě předsevzetí, jež nedodržíme ani do konce ledna, s sebou přináší i záplavu bilancování. Naše vlastní agenturní výročí nás čeká až za pár týdnů, ale zase je to dobrá příležitost jak si splnit předsevzetí: letos si uděláme bilanci, co se nám za ta tři léta podařilo.

Prečo zohral v našej PF-ke kritickú úlohu (ne)obyčajný vianočný sveter?

Tento rok sme čítali v olove budúcnosť a podľa našich predikcii dávame boľševikovi rok, maximálne dva.

Ako sa naši grafici a programátori vybrali na teambuilding

Prvý ročník Hackatonu dopadol na jednotku s hviezdičkou.

Všetko dobré aj zlé o Web Summit

Už druhý deň sa pohybujeme po Lisabone, kde práve prebieha jedna z najväčších tech konferencií sveta. Musíme uznať, presun miesta konferencie z Dublinu do Lisabonu atmosfére pomohlo. Konferencia sa koná v bývalom EXPO centre na pobreží, večerný networking v puboch… Continue Reading →

12 tipov, ako nepokaziť veľký projekt

Udržať v pozícii projektového manažéra pod kontrolou veľký projekt,  je ako hrať futbal. Každý dokáže kopnúť do lopty, ale prvú ligu hrajú len najlepší.  Projekťák je ako tréner celého tímu. Niekto, kto nestojí priamo na ihrisku, ale všetko padá na jeho… Continue Reading →

Veľké digitálne projekty sú ako futbal

Krátka úvaha o veľkých projektoch a ich záhadnej spojitosti s futbalom.

BYŤ ELITOU NA MESIAC

Že Facebook zabíja čas a ničí medziľudské vzťahy? Možno, ale nech, o inom som chcel.
Sem tam ti tento mocný nástroj ponúkne príležitosť, ktorá sa neopakuje. Ak lajkuješ správne veci, niečo vieš a máš aj kúsok šťastia, tak si možno nájdeš peckovú stáž v Elite.

Skončí kanály v kanálu?

Tradiční TV začíná mít mnoho vážných konkurentů ve formě streamingových služeb jako Netflix, Hulu, iTunes nebo YouTube. Má ještě šanci získat své výsadní postavení zpět? Nebo vás rovnou zajímá proč a čím ji definitivně přepere konkurence?

Agenturní kreativci, jste a nebo nejste kreativní? A kdo je víc?

Uctíváte kreativitu a věříte, že je v moci pouze vyvolených? A jste si tím jisti? Jsou jen vyvolení kreativní?

Kde čerpať inšpiráciu, keď múza nekope

„To čo znamená, že si kopirajter? Akože len sedíš pred PC a píšeš veci na internety? Veď to je pohode nie?” Jasné, že je to v pohode. Keď sa človek nájde v tom, čo robí a dostáva za to plat, je to vlastne… Continue Reading →

Stories. Stories everywhere

Stories na Instagrame sú už v plnom prúde. Sú horšie než Snapchat?

Ako robiť reklamu pre ľudí, ktorí reklamu nenávidia?

  Neverili by ste, koľkokrát sme sa túto otázku počas vymýšľania našej poslednej kampane pre VÚB pýtali samých seba. V kampani sme mali predať Účet pre mladých práve im – mladým tínejdžerom a študentom. Obávanej generácii Z, ktorá miluje content… Continue Reading →

Dnes už môže byť fotografom každý! Na Instagrame

Ahojte, som @lubola a nie som fotograf. Nemám techniku za tisícky eur, fotím iba na svoj iPhone a prednedávnom som nevedel urobiť fotku tak, aby na nej nebol môj palec.

Moje prvé kroky vo „svete marketingu a reklamy“

Ako som prišla do Elite? Študovala som marketing a reklamu už pár rokov, nejaký ten čas ešte bol (a stále je) predo mnou, no premýšľala som, stačí to? Určite nie. Chcela som prax, chcela som sa podieľať na reálnych zadaniach, pracovať s reálnymi klientmi, robiť reálne veci. Vyskúšať si tú prácu v skutočnosti a vidieť, ako to v reklamnej agentúre chodí, zistiť, či je to naozaj tak, ako si to predstavujem. Škola ti totiž takéto veci nedá. Poskytne ti teoretický základ, no o praxi môžeš iba premýšľať a domýšľať si, ako to asi v skutočnosti je.

Co vlastně dělá takový social media manager?

Práce se sociálními sítěmi vyžaduje od člověka extrémní nasazení, řadu dovedností z různých oblastí a kreativitu při řešení krizových situací. Jakou fiktivní postavu nám jen tyto charakteristiky připomínají…

Tři velké pravdy z NMI 2016

To, že se vývoj sociálních sítí posunul od Facebooku ke Snapchatu, jejich obsah od obrázků k videu a šíření smartphonů, je stále rychlejší, není pro mnohé překvapivé.

3 tipy, ktoré osviežia váš newsletter

Dnes sa pozrieme na 3 vychytávky, ktoré mailingový svet ponúka už dlho, ale nie každý si uvedomuje ich silu.

Marketing zajtrajška: predpovede pre rok 2019

S koncom kalendárneho roka prichádzajú dve konštanty, ktoré existovali v našej spoločnosti už od nepamäti. Prvou z nich sú predsavzatia – odhodlané rezolúcie so životnosťou dva týždne o tom, ako na sebe budeme zas celý rok pracovať, začneme chodiť do posilňovne, naučíme sa štrikovať, snowboardovať a hovoriť po taliansky.

Rozdávať na vianočných trhoch dvojité porcie? Aľé, to ako toto??

Ako vzniká netradičná offlinová kampaň na vianočných trhoch? Začalo to TV spotom nášho obľúbeného klienta, Tesco mobile. Klient spustil pred Vianocami kampaň prezentujúcu jednu z hlavných výhod operátora – dvojnásobný kredit pri každom dobití. Videá poňali netradične a kampaň mala veľký úspech.

Co nás může naučit p*rno?

Úvodní poznámka: K sepsání tohoto textu jsem byl donucen pohrůžkou fyzickým týráním. Na Internet Rulezz 2016 v Bratislavě jsem totiž na tohle téma povídal na přednášce a zřejmě zasáhl některé z přítomných marketérů přímo do srdce. Nebo do slabin. Ti si na svůj intenzivní zážitek stěžovali kolegům, kamarádům a příbuzným, kteří pak posílali do Elite zlámané tužky a koňské hlavy, že na ně se nedostalo, že to není fér, že už je normální porno nebaví a že chtějí mít taky takovou výmluvu pro sledování porna v pracovní době v kanceláři své korporace, jako ti šťastlivci, již mou prezentaci utrpěli naživo. Máte to tedy mít!

Kedy je onlinu priveľa

Stále zväčšujúca sa množina buzzwordov v online marketingu poslúžila ako inšpirácia na zamyslenie sa nad touto témou. Napriek vysokému zameraniu na rozširovanie online komunikácie však zabúdame na podporu kanála, ktorý tu bol ešte pred vznikom internetu. Hovorím o retaile – ako o veľmi dôležitom predajnom, ale aj prieskumnom kanále.

Ako som uprednostnil stáž pred istou prácou

Predstavte si, že si pár mesiacov po návrate zo zahraničia hľadáte svoju vysnívanú prácu. Denne reagujete na pracovné ponuky, snažíte sa získať job v reklamnej brandži napriek tomu, že ste vyštudovali právo.

ŠOKUJÚCE! Medzi Elite SK a Elite CZ sú veľké rozbroje!

V Elite sa to už nedá vydržať! Situácia v agentúre je vážna, ovzdušie by sa dalo krájať. Všetci makajú, potia sa a bažia po nových zadaniach a klientoch. Nie je to však pod nátlakom šéfa.

Elite očami zelenáča

Aký je to pocit dostať svoj prvý väčší job alebo prvú pochvalu od klienta? V tomto blogu sa rozpíšem o tom, ako to vyzerá zvnútra bratislavskej reklamnej agentúry.

Výzvy sú ako pivo. Čím väčšie, tým lepšie.

V Elite máme radi pivo. A máme radi aj výzvy.

Prečo nikdy nechodiť s grafikom z Elitu

Chodiť s grafikom môže byť fajn. Ale chodiť s grafikom z Elitu, to je na nevydržanie! Ak sa pýtaš prečo, tak…

Stratiť radšej smartfón alebo peňaženku?

Ako dôležité sú pre vás osobné doklady alebo smartfón? Je horšie stratiť jedno alebo druhé?

Ako sa robí kampaň bez jediného slova?

Do tej netradičky pôjdeme. To sú slová klienta, ktoré vyvolávajú nefalšovanú pracovnú eufóriu. Pocit, že naše bláznivé nápady dostávajú zelenú, je super odmenou za dlhé brainstormingy a tendrové večery strávené v office. Inak tomu nebolo ani pri road-show so štvoricou spontánnych mímov.

Treba myslieť na seba (a robiť bočné projekty)

DrinkBox, Yomnon, drone lietajúci pod hradom. Hráme sa s nápadmi, ktoré nespadajú priamo pod zameranie reklamnej agentúry. Nie je za tým nedostatok práce, ani nuda. Sú lepšie dôvody, prečo je dobré pustiť sa v práci do iných nápadov.

Dobrý account naozaj nie je samozrejmosť

Kto je account manager som sa snažil vysvetliť v jednom z našich predchádzajúcich blogov. Po dlhšej dobe sa k spojovníku či “svalom” každej agentúry vraciam opäť. Rád by som vyvrátil jeden mýtus, a to, že accountom môže byť každý. Často v tomto omyle žijú mnohí kolegovia accountov, študenti, ktorí by sa accountom raz chceli stať i niektorí klienti. V pár riadkoch nižšie by som vám rád povedal, aký je rozdiel medzi obyčajným accountom, a tým, ktorého by najradšej všetci na rukách nosili.

Ak chceš byť dobrý account, tak určite čítaj ďalej. Ak nechceš, čítaj tiež. Pár rád sa ti môže hodiť pri akejkoľvek inej práci.

Ako ušetriť na 1 milióne známok #alianciazapostarov

Je to jednoduché. Stačí prísť do pobočky rýchlej a spoľahlivej slovenskej pošty. Vystáť si dlhý rad a podebatiť s ľuďmi, ktorí majú už 5 rokov MHD zadarmo. Pred okienkom si nevšímať kadejaké 90´s žreby, čo sľubujú 3x výhru či roztočenie kolesom. Kúpiť milión známok k vášmu miliónu obálok.

Alebo sa tomuto offline riešeniu vyhnúť a využiť modernú silu a súčasný potenciál EMAILU.

To najzaujímavejšie, čo doma máme

Alebo 10 najzaujímavejších podujatí z marketingovo-mediálo- IT – dizajnového sveta, ktoré sa konajú tento rok na Slovensku. Tento blog nemá byť o tradičných marketingových konferenciách, na ktorých sa opäť stretneme. Ak ste z reklamy alebo raz chcete v niektorej pracovať, určite klikajte a sledujte rulezz.sk. Klientska strana sa najčastejšie stretne zase na Trend či HN konferenciách. Sľubný program hlási aj Marketing Life. Určite ich nepremeškajte. A my sa v našom blogu pozrieme na trochu neformálnejšie akcie, ktoré môžu kreativite, novým nápadom a inšpirácii pomôcť rovnako, ako dobre známe konferencie.

Modré appky

Jednou z oblastí, ktorým sa naša agentúra intenzívne venuje je aj vývoj mobilných natívnych aplikácii na platformách iOS a Android.

Naším najväčším klientom na slovenskom trhu je nepochybne slovenské O2, pre ktoré sme pripravili celú radu, či už nosných, alebo eventových aplikácií.

České konference, které nechcete minout

Rok 2015 bude na různé konference týkající se marketingu velmi bohatý. Přinášíme přehled těch, na které se stojí za to vydat. Zahrnuli jsme nejen Českou republiku, ale i Maďarsko a Německo. Některé ještě nemají zveřejněné veškeré info, jakmile ho zveřejní, budeme příspěvek updatovat.

Super Bowl 2015: 7 najlepších reklám + 1 FAIL

Každý rok býva Super Bowl sviatkom všetkých športových a reklamných nadšencov. Uznávame, šport nás baví, ale reklamou žijeme. Vyberáme teda TOP reklamy tohtoročného Super Bowl.

Ako vznikajú kampane so srdcom

Radi sa púšťame do vecí pro bono. Preto sa našimi partnermi a tiež priateľmi stali Greenpeace, či Depaul, a preto sme na pár mesiacov poskytli časť nášho priestoru pod Bratislavským hradom tímu Kreatívneho rána. A my sme si za odmenu zlepšili karmu 🙂

Ak sa vám má e-mail zobrazovať správne, kliknite sem

Môžu to byť napríklad tabletky na erekciu (samozrejme, vašu e-mailovú adresu majú čisto náhodne), nahé fotky tenistky alebo výhra jedného milióna dolárov z Veľkonočných ostrovov (kde stačí poslať len rodné číslo, účet, meno a adresu). Môže to byť aj priateľský e-mail, ktorý treba rozoslať do 24 hodín minimálne desiatim kamošom, inak sa niekomu dačo zlé stane (odstrániť z kontaktov). My však máme na mysli niečo iné. E-mailový newsletter ako sofistikovanejšiu podobu priamej komunikácie so zákazníkom.

Ako sme podpálili Santu

Boj s vianočným ošiaľom sme potiahli do úspešného konca. Dôkazom sú ocenenia Online kampaň mesiaca, Banner mesiaca a státisíce prehratí na YouTube.

Ako vidí stáž študent a ako agentúra.

Tento rok sa na Cirkulátore neučili len študenti, ale aj agentúry. Aspoň tá naša určite. O tom, ako trochu skreslene vidia stáže dnešní študenti. O tom, ako ich okolie neučí odprezentovať sa.

Najlepší barman v hre

Náplň našej práce je rôznorodá a vždy inak zábavná – vymýšľame, tvoríme aj testujeme. Popri aplikáciach, hrách, či grafikách sme vo voľnom čase vytvorili projekt, pri ktorom tieto povinnosti nabrali nový a ešte atraktívnejší rozmer.

Jak dělat obchod na internetu?

Na tohle téma existuje nepřeberné množství návodů, rad, tipů, triků. Některé jsou užitečnější, jiné méně, něco jsou jen snůšky nesmyslů. Tohle není a nemá být návod na úspěch ani soubor rad, takže jestli hledáte něco na způsob „10 jednoduchých způsobů, jak vydělat na internetu milion“, nečtěte tenhle text, žádný milion vám za to nedám.

Elite na ShopRoku Meeting 2014

Viléma Rubeše v hlavě udržíte vždy, to je bez debat. Ale jak je to se zapamatováním konkurenčních značek? Kolik jich udrží v hlavě váš zákazník? Právě to bylo tématem prezentace, kterou jste mohli vidět na ShopRoku Meeting 2014 v Praze, který již tradičně nabídl mnoho zajímavého nejen z oblasti e-commerce.

Lenovo tam bolo, bola raz jedna misia

Za siedmimi horami a pod jedným hradom, bola raz jedna digitálna agentúra. Tej prišlo príjemne netradičné zadanie od dvorného klienta O2 Slovensko. Rozdať 100 smartfónov Lenovo a odprezentovať značku nielen ako výrobcu notebookov. A tak si v agentúre zmysleli hľadať smartfóny v teréne na štýl overeného geocachingu. Nech sa hráči trochu potrápia a na chvíľu vybehnú do ulíc na čerstvý vzduch od svojho FB, YT a iných internetov

Prečo je fajn mať 1000 Filipov

My aj mnohí vo svete sme si to predstavili a rozhodli sme sa vyskúšať vec s ťažko preložiteľným anglickým názvom crowdsourcing (skupinozdrojovanie?:). A rovno pre nášho najpovolanejšieho klienta, ktorý si zakladá na blízkom a priateľskom vzťahu s jeho fanúšikmi – O2 Slovensko. Operátor, ktorý chce a snaží sa počúvať svojich zákazníkov. Lebo kto nepočúva, múdry z neba nespadol.

Stážistka Peťa

Začiatok môjho príbehu: pondelok, 9:00, Mikulášska 5. Trošku stres a mnoho očakávaní. Sama som nevedela, čo príde a čo ma neminie. Vyjsť hore schodmi do Elitu pod hrad nebola žiadna sranda. Ranná káva ako povinná jazda a potom prišli tváre a mená nových kolegov. Po úvodných formalitách maily, maily a ešte raz maily. Hromada mailov, ktoré sa stali každodennou realitou, ma v prvý deň naozaj zaskočili. Ale práca v agentúre je už taká. Je to boj a ja som prišla bojovať – o svoj kúsok miesta v reklamnom svete! 🙂

Account manager

Preposielač mailov. Ten čo je stále na Facebooku. „Dievča“ pre všetko. Človek zodpovedný za chod projektu. Naháňač timingu a kolegov. Kamarát všetkých klientov. Kto je to ten account manager? Čo robí? Ako to vlastne je?

Zpověď Korunní – Pokaždé jinak

Dnes s Jiřím Strachem, který je již mnoho let stálicí mezi českými režiséry a v kontrastu se svým příjmením je považován za jednoho z nejlaskavějších. A my jsme si ho vybrali pro novou kampaň minerální vody Korunní. Jak vnímá svět reklamy?

Aj klient spokojný aj zamestnanci vyhratí do zbláznenia

2048. Hra, ktorá ovládla svet a aj nás. Až natoľko, že sme si vymysleli vlastnú verziu pre klienta, aby sme sa jej vymýšľaním a testovaním mohli zabávať aj v práci. A šéf na to nemohol mať námietky ☺

Náš office sa stal showroomom mladých umelcov

Stále máme pár prázdnych miestností, plno nepomaľovaných stien a rôzne zákutia, ktoré čakajú na svoju šancu. A chceme ich oživiť. Ak teda poznáte niekoho, kto by sa chcel u nás vyblázniť, radi mu naše priestory poskytneme ako showroom☺. Len nám dajte vedieť.

Podujatia, ktoré sa oplatí vidieť tento rok alebo aspoň raz za život

Hoci väčšinu dňa fungujeme online – maily, mobily, Facebooky a všetky tie internety – na nič sa netešíme viac, ako na podujatia, akcie, konferencie, kde stretneme kamarátov a nových zaujímavých ľudí v reálnom priestore aj čase. Dali sme za nás dokopy pár tipov na konferencie či workshopy z oblasti marketingu a digitálu, kde sa rozhodne oplatí tento rok ísť. Také akcie ako Rulezz či Internet je sexy nebudeme spomínať, v našom svete sú už akosi samozrejmosťou. Ale kam ešte okrem nich zájsť u nás aj v zahraničí?

Rok 2014 bude o tom, na čo sme za posledné roky pozabudli

O trendoch, ktoré budú vládnuť tento rok v marketingu alebo sales-e bolo toho popísaného dosť. S niektorými súhlasíme na 100%, u iných si aj my radi počkáme na to, či sa naplnia.

Jedno je však z nášho pohľadu isté. Vracajú sa veci, o ktorých sme všetci vedeli, no akosi sme ich zabudli v posledných rokoch aplikovať. A ktoré to sú?

13 momentov, ktoré spravili minulý rok tým najlepším, aký sme zažili

Minulý rok bol plný zmien, úspešných i menej vydarených projektov. Nových tvárí v tíme aj na klientskej strane. Celkom určite však bol skvelý. Tu je pár momentov, ktoré spravili minulý rok tým najlepším, aký sme spoločne zažili:

Dobrá párty dokáže zachrániť životy nevinným klientom aj agentúram!

Z dlhodobého pozorovania sme prišli na to, že je priam potrebné robiť v decembri oslavy. Vianočné, klientské, lokšové či vianočno-trhové, to je jedno. Len nech z ľudí aspoň na chvíľu opadne stres. A teda v duchu hesla „zachráňme čo najviac nevinných klientov a našich zamestnancov“ sme sa pustili do oslavovania naozaj vo veľkom štýle.

8 statočných agentúr, vyhrala to slovenská

Posledných pár mesiacov sme sa v Elite spoločne s našim novým klientom – českým O2 – venovali veľkému projektu. Cieľom operátora bol prechod od klasického predaja “gigabajtov” k predaju zážitkov, ktoré im tieto gigabajty ponúkajú.

Ako sme s českým O2 vytvorili inšpirácie

Posledných pár mesiacov sme sa v Elite spoločne s našim novým klientom – českým O2 –  venovali veľkému projektu. Spoločne sme vytvorili niečo, čo na českom ani slovenskom trhu zatiaľ nik nevyskúšal. 8 statočných agentúr, vyhrala to slovenská Operátor sa… Continue Reading →

Od klasického predaja “gigabajtov” k predaju zážitkov

Tie mesiace práce a tisícky poslaných mailov a správ sa nakoniec v dobre obrátili. Spolu s českým O2 sme 18.novembra spustili jednu z najväčších premien v komunikácii operátora. Inšpiratívny predaj. A čo to vlastne je? Hravý spôsob komunikácie O2  vám… Continue Reading →

Prostredie, ktoré nás inšpiruje

Výhľad na mesto máme aj priamo v zasadačke. Rannú kávu si varíme v psychadelickej kuchyni. Šéfovu stoličku stráži sám Jack Nicholson. V našej pivnici je stretávka ďalších filmových hrdinov. Treba ešte niečo dodať?

Ako sa zrodilo vesmírne dobrodružstvo

Nesnívali ste niekedy o tom, že si oblečiete skafander ako pravý kozmonaut, nasadnete do rakety a vydáte sa na ďaleké vesmírne dobrodružstvo? My v Elite áno. Ani na chvíľu nám však nenapadlo, že sa z každodenného digitálneho sveta presunieme tak vysoko.

Vieš stavať majstrovské diela v PHP? Chceme ťa do tímu!

Hľadáme kolegu na stavbu veľkolepých webových diel. Ak ovládaš PHP a chceš získať nové skúsenosti pri práci na zaujimavých projektoch, čítaj ďalej!

Náš stážista Peťo: „Ak človeka niečo baví, veľmi rýchlo sa v tom stane dobrým.“

Zaujímavá bola každá oblasť, v ktorej som sa niečo nové naučil. Stáž ale nebola len o sedení za počítačom. Veľa času som strávil aj spoluprácou a komunikáciou s kolegami. Ako highlight mesiaca by som spomenul účasť na brainstormingoch pre viaceré veľké projekty, ktoré sa v budúcnosti plánujú.

Premenili sme bielu stenu na kreatívnu s príbehom

Napokon zhodli sme sa na tom, že panoráma mesta bude vhodnejšia do zasadačky, ktorá je kuchyňou našich kreatívnych nápadov. Medzi strohými bielymi stenami je ťažké nájsť inšpirácie pre nové nápady. Mimochodom vedeli ste že, modrá farba symbolizuje spoľahlivosť, zodpovednosť a stabilitu?

Zn. hľadáme grafika na hrad

V našom kráľovstve kreativných nápadov sa uvoľnilo miesto pre novodobého maliara. Áno, hľadáme grafika alebo grafičku! A nemusí byť ani urodzeného pôvodu:)

Hlasujte za najlepšiu kresbu mladých umelcov

Zavolali sme si na pomoc, šikovných mladých ľudí, aby nám navrhli maľby do galérie. Dostali od nás zadanie, ktoré krásne vypracovali. Avšak nastal jeden vážny problém. Každému z nás sa páči niečo iné. Nevieme sa zhodnúť, ktorá maľba je tá „pravá“.

Zn. hľadáme nového programátora!

Koho hľadáme?

Možno práve teba! Tvojou úlohou bude návrh a vývoj webových aplikácií v prostredí skriptovacieho jazyka PHP s využitím frameworku CakePHP a SQL databázami. Veci, v ktorých sa nevyznáš ťa radi priučíme. A ak máš čo naučiť nás, budeme ťa počúvať!

© 2018 Elite Blog — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑